Kui Teil tekib vajadus kasutada polüretaan pritsvahtu oma elamu või ärihoone ehituskonstruktsioonis,
siis p
akume kahte erinevat tüüpi polüuretaan-pritsvahtu, mille peamine erinevus on soojapidavuses, veeauru läbilaskvuses ning surve taluvuses:
  • avatud pooridega tihedusega 7-9kg/m3 kohta
  • suletud pooridega tihedusega 33-43kg/m3 kohta


Avatud pooridega Polüuretaanvaht

Suletud pooridega vaht (tihedus 33-43kg/m3) on pea kaks korda soojapidavam kui, mis tahes tava soojustus, sisaldab kuni 95% suletud vahupoore ning on täidetud inertgaasiga, mis aitab vahul kerkida ja paisuda ning muudab selle paremaks isolaatoriks. Sellega on võimalik hoida hoone konstruktsioonides kokku paksuses (20cm vahuga soojustatud sein on võrdne ca 40cm villaga soojustatud seinaga). Suletud pooridega vahu eelised võrreldes avatud pooridega vahuga on tugevus, suurem soojatakistus ja suurem vastupidavus õhu ja veeauru lekkimisele. Kasutades suletud pooridega
vahtu näiteks puitkonstruktsioonides ei ole Teil tarvis paigaldada hoonele lisa diagonaale, tuuletõket ega ka isegi mitte aurutõket. See vaht sobib ka süstimiseks, hoonete tühimikesse.

Erinevus avatud pooridega polüuretaanvahust
Sisaldab kuni 95% suletud vahupoore ning on täidetud inertgaasiga, mis aitab vahul kerkida ja paisuda ning muudab selle paremaks isolaatoriks. Suletud pooridega vahu eelised võrreldes avatud pooridega vahule on:
✓   tugevus,
✓   suurem soojatakistus ja
✓   suurem vastupidavus õhu ja veeauru lekkimisele.